Jak vybrat správnou autodráhu

Kdo z nás nechtěl v dětství pořádnou autodráhu. Někomu se přání vyplnilo a k narozeninám nebo k Vánocům jednu dostal, někdo zůstal i po dlouhém přesvědčování rodičů bez autíček. Pokud už máte děti, jste teď vy ti, kteří o autodráze rozhodují.

A upřímně, proč nějakou nekoupit. Děti často jezdící auta zabaví na dlouhé hodiny a vy si můžete v klidu odpočinout, nebo se k nim při hraní přidat. Vše záleží na tom, jakou autodráhu si vyberete. Právě o tom byste měli pořádně popřemýšlet. Jak by tedy měla vypadat ta správná autodráha pro nejmenší?

Zaprvé by měla odpovídat věku dítěte. Větší děti baví spíš dospělácké autodráhy s realistickou silnicí a auty, ty menší děti jsou zase unešené z autodráh, které hrají všemi barvami a jezdící autíčka tolik neodpovídají reálným vzorům. Samozřejmě to ale nemusí platit vždy na 100%.
Dále byste měli vybírat dráhu podle materiálu. Autodráhy pro nejmenší děti často mají měkký, nebo papírový povoskovaný povrch a plastové prvky. Ty dospělejší už se snaží kopírovat realitu a jejich tratě tedy nejen připomínají asfalt, ale také jsou hrubší.
Autodráhy se také liší v jejich pohonu. Ty, které byly vyrobeny po malé děti, jsou většinou poháněny klasickými AAA bateriemi. Autodráhy pro větší už jsou poháněny elektřinou a je třeba je buď před hraním nabít, nebo je mít celou dobu zapojené v elektřině.

Na závěr si pořádně shrňme, jak tedy taková typická autodráha pro nejmenší vypadá. Většinou bude mít měkký polstrovaný povrch, nebo povrch z povoskovaného papíru. Doplňky jsou buď plastové, nebo molitanové a dost velké na to, aby je dítě nemohlo spolknout. Často hrají všemi barvami a to se dětem strašně líbí. Stejně jsou na tom i samotná autíčka, která s reálnými auty mají pramálo společného. A co když vaše dítě chce dráhu, ale na autech zrovna neulítává? Nemějte strach, můžete si pořídit třeba vlakodráhu.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4