A co že jsou to ty podhrabové desky?

Podhrabová deska zní pomalu jako něco, co byste našli na vesmírné lodi z daleké budoucnosti. Jedná se ale o velmi vhodnou náhradu podezdívky plotu. Co všechno podhrabové desky obnáší se dozvíte v tomto článku.

K čemu vůbec podhrabové desky slouží? Jednoduše by se dalo říct, že velkou mírou přispívají k ochraně celého plotu. Bývají vyrobeny z betonu, takže jsou pevné a těžké. Vydrží tedy dlouho a splní všechny úkoly, ke kterým jsou určeny. Pomáhají jej udržet na místě, takže si můžete být jistí, že vám plot ve velkém větru nikam neuteče. Také se nemusíte bát, že se vám pod plot bude prohrabávat váš psí kamarád. Pevně desky totiž neprohrabe. Proto, aby desky vyhovovaly všem potřebám, jsou vyráběny v mnoha různých kombinacích rozměrů. Takže si svou najde člověk, který se pouze snaží udržet plot na místě, ale i člověk, který má doma neúnavného útěkáře. Výhodou podhrabových desek je také jejich cena, která je velmi příznivá. Oplocení pozemku vás tedy rozhodně nezruinuje.

průběžný držák podhrabové desky

K deskám patří i několik druhů doplňků, bez kterých se plot neobejde. U nich bychom zmínili hlavně dva, které jsou důležité proto, aby plot držel tak, jak má. Mluvíme o držácích podhrabových desek. Tady rozlišujeme průběžný držák podhrabové desky, který u sebe drží dvě desky. Používá se tam, kde jedna část plotu přechází v další část. Potom známe ještě koncový držák podhrabové desky, který se používá tam, kde plot končí. Může sloužit jako ochrana desky a také jako estetický doplněk.

Jako další doplněk podhrabových desek zmíníme držák vzpěry. Velkou mírou pomáhá k tomu, aby desky zůstaly na místě. Hodí se především v nerovném terénu, kde samotné držáky desek nemusí mít tak velký efekt.

Pokud zrovna stavíte plot, nebo už jej máte a sháníte pouze podhrabové desky, doporučíme vám e-shop Dobeš. Ploty a jejich příslušenství jsou jeho hlavní obor a nabízí obrovské množství pletiv, branek, sloupků a dalších. 


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4