Tradiční čínská medicína pomáhá i v roce 2018

Tradice čínské medicíny má historii delší, než 2 000 let. Za tu dobu si získala velkou oblibu nejen na východě, ale postupně našla příznivce i západních oblastech.

Léčebné postupy čínské medicíny se zaměřují především na akutní onemocnění, dlouhodobé choroby a vracející se zdravotní potíže. Velkou roli v tomto typu léčení hrají byliny. Tradiční čínská medicína je založena na objevení příčiny zdravotních problémů a na jejím odstran člověka. To podle toho typu medicíny způsobuje veškeré nemoci. Choroby, kterými se čínská medicína zabývá, mohou být jako běžné neduhy, tak i vážnější nemoci. Mezi ty nejčastější patří například akné, bolesti páteře, angína, lupénka a migréna.

 

Čínská medicína se zabývá pěti hlavními orgány a vlivy, které je negativně ovlivňují:

Srdce: Na tento orgán negativně působí smutek, který má za následek rychlý tlukot srdce a poruchy spánku

Slezina: Pro tento orgán je nebezpečná deprese. Problémy se slezinou poznáte podle zvýšené chuti na sladkosti, nevýkonnosti a bolesti hlavy

Ledviny: Ledviny nemají rády strach. Je důležité se udržovat v pohodovém stavu, aby jste se vyhnuli bolestem v krku a podobným nemocem způsobených chladem

ění pomocí bylinné terapie. V tomto procesu hraje velkou roli emoční rozpoložení

Játra a žlučník: Na tyto dva orgány negativně působí zuřivost. Mezi projevy těchto problémů patří migrény, pálení očení a záněty

Plíce: Problémy s plícemi přicházejí nejčastěji kvůli nadměrné úzkosti. Podle čínské medicíny je totiž úzkost vysušuje a zraňuje.

 

Jeden z nejlepších lékařů zabývajících se čínskou medicínou je MUDr. Josef Maček. Za jeho více než dvacetileté působení v této oblasti pomohl ve svých ordinacích v Otrokovicích a Bratislavě tisícům pacientů s nemocemi různých příčin a charakteru.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4