Prodej fungujících firem: O čem to je

V podnikání se ne vždy daří. Může se naskytnout dlouhodobější krizová situace, nebo změna v osobnosti majitele. V ten okamžik nastupují společnosti, které se zabývají prodejem firem.

Důvodem pro prodej firmy může být mnoho. Z těch osobních to nejčastěji bývá vysoký věk, změna v hodnotách či filozofie, chybějící nástupce, či odchod ze zdravotních důvodů. Prodej také mohou zapříčinit důvody přímo týkající se firmy. Mnohokrát je to nový směr rozvoje, který stávající majitel není schopen určit. S tím souvísí dokončený růst firmy a její stagnace. Dále zde také patří špatně vztahy mezi zaměstnanci, které mohou vyústit v nepříjemné pracovní prostředí.

 

Když se majitel definitivně rozhodně pro prodej firmy, může se obrátit na společnosti, které se na tuto oblast specializují a pomohou zajistit hladký průběh celého procesu. Jedna ze společností, jejíchž odbornost v této situaci pomáhá, je Parite PRO s.r.o. Prodej fungujících firem u nich probíhá následovně:

 

Vstupní fáze: Parite PRO nabízí svým klientům nezávaznou osobní schůzku, na které si obě strany předají základní informace a je vypracována analýza a nabídka

Přípravná fáze: Zde už dochází k řešení administrativních záležitostí, jako jsou smlouvy a infomační memorandum

Oslovovací fáze: V této fázi dochází vytváření databáze potenciálních zájemců a jejich oslovování

Vyjednávací fáze: Pod ujednáním NDA se vedou jednání se zájemci, to vše s postupným informováním s majitelem prodávané firmy

Prodejní fáze: Ze všech zájemců byl vybrán ten nejvhodější a firma mu byla úspěšně prodána

Poprodejní fáze: Pro Parite PRO spolupráce prodejem rozhodně nekončí. I po uzavření nabízí pomoc s investicemi, správou majetku, a podobně.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4