Měřiče rychlosti vozidel

Radary sloužící k měření rychlosti jedoucích vozidel jsou obzvláště důležité tam, kde je nutno dbát zvýšené bezpečnosti. Přicházejí v mnoha různých formách, z nichž má velká část z nich různé doplňující funkce.

Měřiče rychlosti vozidel mají na řidiče psychologický efekt. Působí na člověka tak, že mu připomínají maximální povolenou rychlost, kterou sice zná, ale necítí potřebu ji dodržovat. S radarem přichází pocit toho, že je člověk sledován a ve strachu z případného trestu raději zpomalí. Nikdy si totiž není jist, zda zrovna neprojíždí úsekem s pořízením záznamu. Bez přítomnosti radaru by část řidičů potřebu zpomalit mnohdy nepocítila.

 

Radary je možné rozdělit do několika kategorií.

 

Standardní ukazatele IPR: Ta nejběžnější forma, která na displeji ukazují pouze dvou až trojciferné hodnoty rychlosti. Také umožňují statistický záznam pomocí BlueTooth.

Informační ukazatele DR: Kromě hodnoty rychlosti mohou v případě překročení povolené rychlosti v daném úseku zobrazovat nápis “ZPOMAL”. Modely informačních ukazatelů se liší v délce dosahu. Je tedy možné je použít na různých typech míst. Například ty s kratším dosahem jsou vhodné v blízkosti škol.

SPZ radary: Tento druh radarů ukazuje kromě změřené rychlosti také SPZ vozidla. Psychologický efekt, který jsme si představili na začátku článku je tedy ještě silnější než u předchozích dvou typů.

Úseková měření: Pokud je vašim cílem zpomalit dopravu ve městě, nebo úseku, můžete si koupit nebo pronajmout úsekové měření. Jeho konkrétní využití potom závisí na vaší potřebě. Můžete buď měřit pouze okamžitou rychlost a nebo celkovou rychlost v požadovaném úseku.

 

Pokud právě sháníte spolehlivého dodavatele měřičů rychlosti, doporučím vám certifikovanou firmu Bártek rozhlasy, s.r.o. Jejich radary už pomohly zvýšit bezpečí dopravy v několika městech. Zajišťují nejen realizace a servis, ale nabízejí také pomoc s vaší žádostí o dotaci na nové radary.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4