Tajemství nerezových lan

Nerezová lana jsou jedním z typů vázací techniky. Jejich výroba probíhá podobně jako v případě klasických drátěných lan s tím rozdílem, že použitý drát má korozivzdorné vlastnosti.

Jeho nerezovost z něj dělá ideální materiál do silně korozivního prostředí. Jako příklad bychom mohli uvést agresivní slané prostředí, nepříznivé povětrností podmínky a umístění lana pod vodou. V těchto podmínkách vám obyčejné drátěné lano nepostačí a lepší volbou pro vás bude investice do nerezového lana.Podle konstrukce a ohebnosti se lana z nerezi rozdělují do tří kategorií:

Tvrdé nerezové lano: Tento typ mívá označení 1x19, což znamená, že se skládá z jednoho svazku 19 žil. Jeho vlastnosti z něj dělají skvělé detekční lano k inženýrským sítím.

Středně měkké nerezové lano: Nejpoužívanější typ nerezového lana. Značí se jako 7x7, je tedy spleteno ze sedmi svazků, z nichž každý má sedm žil. Typickým využitím pro tento druh je zavěšení světel, jako upevňovací systém v oblasti jachtingu a také jako praktické i okrasné prvky architektury.

Měkké nerezové lano: Tento druh je spleten ze sedmi svazků, z nichž každý má 19 žil. Ze všech typů nerezových lan je nejohebnější a často se objevuje v oblasti jachtingu a jako spoj s očnicemi. Tento druh lana je nejdražší.

 

Průmyslová odvětví, která při své činnosti nerezová lana často využívají, jsou především ta, kde ve velké míře dochází k manipulaci s vodou. Jedná se například o vodohospodářský průmysl, chemický, farmaceutický. potravinářský a papírenský.

 

K dodavatelům nerezových lan patří například firma ELIS, spol. s r.o., která je nabízí v různých šířkách za velmi příznivé ceny. Jejich odběratelé pocházejí z různých průmyslových odvětví, například stavebnictví a strojírenství. Díky tomu, že mají k dispozici velké skladovací kapacity, jsou schopni požadavky zákazníků splnit velmi rychle.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4