Jak hluboko betonovat plotové sloupky?

Pokud máte dům, určitě máte i zahradu a kolem ní plot. Pokud ne, měli byste si oplocení co nejrychleji pořídit. Slouží nejen jako ohraničení pozemku, ale má i další využití.

Základem plotu jsou sloupky na plot. Ty slouží k upevnění pletiva a tedy pomáhají plotu plnit jeho funkci. Pokud máte zahradu na nerovném povrchu, nebo hrozí riziko častých nárazů na plot, můžete si ke sloupkům pořídit i plotové vzpěry, které je před nárazy a před případným vyvrácením spolehlivě ochrání. Často ale vzpěry nejsou vůbec potřeba a bude vám stačit pouze dobré zakotvení. Jak na to?

Většina profesionálů vám poradí začít s otvorem v zemi hlubokým 60 - 80 cm. To je dost prostoru na to, aby se zabránilo vyvrácení sloupku. Spodní průměr díry by přitom měl být větší, než ten horní. Spodní rozměr by měl mít do 30 cm, horní do 25 cm. Určitě ale záleží i na tom, jaký průměr sloupku si vyberete. Po tom, co si zařídíte otvory na sloupky, se můžete pustit do práce. Jedná se o docela snadný proces.

Ve vykopaném otvoru smíchejte vodu a beton v doporučeném poměru. Do směsi poté zaveďte sloupek. To můžete udělat buď hned a sloupek zajistit, nebo chvíli počkat, až beton ztuhne a bude schopen sloupek udržet sám. Při zapouštění dalších sloupků nezapomeňte na neustálé měření, abyste neskončili s různě vysokými a širokými sekcemi plotu. Pro maximální jistotu doporučujeme pořídit jistící vzpěry do každého rohu plotu, protože ty jsou nejnáchylnější k vyvrácení. Ideální doba pro zasychání betonu je týden, ale v příznivých podmínkách postačí i 4 dny. Po zaschnutí se můžete pustit do natahování pletiva.

Nezapomeňte, že při práci s betonem je potřeba trpělivost a pečlivost. Chyby se pak napravují těžce. Pokud víte, že na betonování nemáte dost času, zavolejte radši profesionály, kteří mají na práci nejen čas, ale mají i spoustu zkušeností.

 


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4