Skleněné zašupovací dveře a jejich výhody

Se skleněnými dveřmi se potkáváme každý den snad na všech veřejných prostranstvích. Jsou důležitou součástí jakékoliv budovy a my si dnes řekneme proč.

Skleněné dveře

Skleněné dveře mají nespočet výhod. Jako první zmíníme funkci estetickou, protože i když vás určitě zajímají technické vlastnosti, nesmíme zapomínat ani na vzhled dveří. Samozřejmě, nejčastěji se setkáme s obyčejnými posuvnými dveřmi s hliníkovými rámy, které nezpůsobují vizuální ruch a jsou skvělým doplňkem většiny moderních budov. Co ale dělat v případě, že je vaše budova o něco starší? I pro vás se najde řešení, protože si můžete nechat speciálně vyrobit i dveře s dřevěným nebo ocelovým rámem. A pokud vám nesedí ani tyto dva materiály, můžete si zvolit dveře úplně bez rámu. Další nespornou výhodou je množství konstrukcí, ve kterých se skleněné posuvné dveře vyrábějí. Určitě už jste obeznámeni s klasickými jednokřídlými a dvoukřídlými dveřmi, které můžete vidět například ve většině obchodů. Tato konstrukce umožňuje jednoduchý průchod všem jak dovnitř, tak i ven. Skleněné dveře ale můžete najít i v jiných, méně známých variantách a to například obloukové, kruhové, nebo rohové a sklopné. Velmi zajímavé jsou teleskopické dveře, které mají více částí než obyčejné posuvné a při otvírání vytvářejí zajímavý efekt.

Skleněné dveře

Jejich vzhled a versatilita ale nejsou jediné důvody, proč jsou posuvné dveře tak oblíbené. Mají také spoustu praktických využití, ze kterých je důležité zmínit především bezbariérový přístup, který umožňuje přístup úplně každému. Díky tomu jsou hojně využívány v nemocnicích a podobných zařízeních. Výhodou pro všechny typy budou je schopnost izolace hluku a nečistot, protože automatické dveře se posouvají jen tehdy, když zrovna někdo prochází. Pro budovy či úseky budov, kde je důležité zamezit vstupu nepovolaných osob, existují speciální programy, které toto umožňují.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4