Truhlářské potřeby – odsávač pilin a prachu

Prach, písek, piliny a další nečistoty jsou noční můrou každého výrobního podniku. Nejen že přitěžují při závěrečném i průběžném úklidu, ale postupným hromaděním v nevětraném prostoru dochází k poškozování lidského zdraví. Pokud není možné nainstalovat přirozený způsob větrání, řeší se tento problém průmyslovým odsáváním.

průmyslové odsávání

Průmyslové odsávání je v mnoha případech doslova dar z nebe. Nejen že je díky němu pracovní prostředí mnohem příjemnější, ale také šetří zdraví zaměstnanců. Prach, piliny a různé zplodiny totiž často tvoří mikroskopické částice, které zdánlivě vypadají jako neškodné (možná v minimálním, nebo omezeném množství), ale v provozu, kde se v jejich přítomnosti lidé vyskytují třeba i 12 hodin v kuse dokáží napáchat velké škody. Nejčastěji se tyto škody projevují na dýchacím ústrojí, protože se kusy částic usazují na sliznicích a postupně je ničí. Zaměstnanci jsou tak v lepším případě náchylnější k běžným menším nemocem a tom horším případě trpí takovými problémy, kvůli kterým musí například odejít do předčasného důchodu. Proto je důležité nezapomínat na nějakou formu průmyslového odvětrávání.

průmyslové odsávání

Truhlářské odvětví často trpí právě na piliny, které se vyskytují jak ve formě mikroskopických částic, které škodí lidskému zdraví, nebo v běžné velikosti, které jsou prakticky neškodné. Odsávání se postará o to, aby se ty menší části dostaly pryč z pracovního prostoru a neomezovaly tak provoz. Nejedná se zde ale pouze o piliny, ale také o látky, které se do vzduchu uvolňují zároveň s průběhem práce. Výsledkem nákupu odsávacího systému bude čisté pracovní prostředí a příjemnější vzduch. Oba jdou ruku v ruce se spokojeností zaměstnanců, kteří budou v příznivém prostředí vykonávat lepší práci.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4