Ujistěte se, že vám v zimě půjde topení

Dobře, zima možná úplně ne, ale podzim ano a s ním i docela rychlé ochlazení, hlavně pokud nemáte zateplený dům. Zářijové období je ideální doba na to, abyste se ujistili, že váš termostat funguje tak jak má a že nebude v těch největších mrazech posílat teplo tam, kde vůbec není potřeba. Nejen, že takový termostat znepříjemní pobyt v domě, nepotěší vás ani účet za topení. Co můžete udělat proto, abyste měli maximální teplo a minimální výdaje?

Termostaty jsou úžasná věc. Automaticky nastavují teplotu na požadovanou hodnotu a zajišťují, aby topení jelo jen tehdy, když je potřeba. Lehce si tak můžete nastavit vypnutí topení v době, když spíte, takže se zbytečně netopí přes noc a nemusíte topit ani tehdy, když se venku najednou oteplí. Aby ale termostat fungoval tak, jak má, musíte se o něj pořádně starat. Jinak byste místo šetření mohli peníze zbytečně utrácet.

Už jste zjistili, že je u vás teplota trochu mimo. Teď už vám stačí přijít na to, proč tomu tak je. Začneme tím nejjednodušším řešením, které můžete vyzkoušet i vy sami bez jakýchkoliv instalatérských zkušeností. Zkuste přemístit termostat do jiné místnosti. Problém s nastavenou teplotou se může objevit třeba tehdy, když vám zároveň s topením topí v domě krb. Pokud máte termostat ve stejné místnosti, přijde mu, že je teplota v pořádku a přestane vytápět místnosti, do kterých se teplo z krbu nedostane. V takovém případě přesuňte termostat do jiné místnosti a čekejte na výsledek.

Jestli toto řešení nepomohlo, je možné, že máte něco s termostatem nebo s topením. Termostat je instalatérský materiál, takže nejlepším řešením bude zavolat na pomoc zkušeného instalatéra. který zjistí, kde se stala chyba. Buď vám s problémem okamžitě pomůže, nebo dojde k situaci, kdy bude potřeba pořídit úplně nový termostat, nebo v tom horším případě topení.

termostat

Je to ale lepší, než celou zimu přežít v nezatepleném domě. Pokud jste svůj termostat letos ještě netestovali, radíme vám, abyste tento instalatérský materiál vyzkoušeli. Je lepší to udělat s dostatečným předstihem, než čekat na mrazy.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.