Ujistěte se, že vám v zimě půjde topení

Dobře, zima možná úplně ne, ale podzim ano a s ním i docela rychlé ochlazení, hlavně pokud nemáte zateplený dům. Zářijové období je ideální doba na to, abyste se ujistili, že váš termostat funguje tak jak má a že nebude v těch největších mrazech posílat teplo tam, kde vůbec není potřeba. Nejen, že takový termostat znepříjemní pobyt v domě, nepotěší vás ani účet za topení. Co můžete udělat proto, abyste měli maximální teplo a minimální výdaje?

Termostaty jsou úžasná věc. Automaticky nastavují teplotu na požadovanou hodnotu a zajišťují, aby topení jelo jen tehdy, když je potřeba. Lehce si tak můžete nastavit vypnutí topení v době, když spíte, takže se zbytečně netopí přes noc a nemusíte topit ani tehdy, když se venku najednou oteplí. Aby ale termostat fungoval tak, jak má, musíte se o něj pořádně starat. Jinak byste místo šetření mohli peníze zbytečně utrácet.

Už jste zjistili, že je u vás teplota trochu mimo. Teď už vám stačí přijít na to, proč tomu tak je. Začneme tím nejjednodušším řešením, které můžete vyzkoušet i vy sami bez jakýchkoliv instalatérských zkušeností. Zkuste přemístit termostat do jiné místnosti. Problém s nastavenou teplotou se může objevit třeba tehdy, když vám zároveň s topením topí v domě krb. Pokud máte termostat ve stejné místnosti, přijde mu, že je teplota v pořádku a přestane vytápět místnosti, do kterých se teplo z krbu nedostane. V takovém případě přesuňte termostat do jiné místnosti a čekejte na výsledek.

Jestli toto řešení nepomohlo, je možné, že máte něco s termostatem nebo s topením. Termostat je instalatérský materiál, takže nejlepším řešením bude zavolat na pomoc zkušeného instalatéra. který zjistí, kde se stala chyba. Buď vám s problémem okamžitě pomůže, nebo dojde k situaci, kdy bude potřeba pořídit úplně nový termostat, nebo v tom horším případě topení.

termostat

Je to ale lepší, než celou zimu přežít v nezatepleném domě. Pokud jste svůj termostat letos ještě netestovali, radíme vám, abyste tento instalatérský materiál vyzkoušeli. Je lepší to udělat s dostatečným předstihem, než čekat na mrazy.

 

Pokud jste ale chlapík, co se jen tak snížené teploty nezalekne, tak si mrazy můžete okořenit klimatizací do bytu, která vás zocelí, že budete mít svaly jako Arnold.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4