Druhy činek na cvičení

Činky jsou důležitá součást každé domácí posilovny. Pokud se chystáte si takovou posilovnu zřídit, měli byste vědět, jaký typ pro vás bude nejlepší. A že máte z čeho vybírat. Pokud jste úplní nováčci a činkách víte jenom to, že existují, připravili jsme pro vás krátký článek, který vám představí nejběžnější typy činek, se kterými se můžete při výběru setkat.

Gumové činky

Tyto činky jsou pro ty, kteří se cvičením opravdu teprve začínají. Pokud patříte k takovýmto lidem a nevíte, jestli vás cvičení chytne natolik, abyste u něj zůstali, jsou tyto činky dělané jako pro vás. To, co z nich dělá ideální volbu pro začátečníky, je jejich hmotnost. Činky z gumy seženete zhruba do hmotnosti 4kg, takže s nimi můžete snadno nabrat sílu. I z cenového hlediska jsou pro začátečníky velmi dobré. Činku seženete i za 50 korun!

Neoprenové činky

Pro začátečníky jsou dobrá volba také neoprenové činky. Podobně jako ty gumové jsou velice lehké. Vyjdou vás sice o něco dráž, ale jsou dobrý boost pro jakékoliv kondiční cvičení. Neoprenový povrch navíc pomůže s uchopením činky a můžete si být jistí, že vám z ruky jen tak nevypadne.

neoprenové činky

Jednoruční činky

Tady už pomalu přecházíme k vybavení pro ty, kteří už se cvičením nějakou tu zkušenost mají a ví, že je to baví. Obyčejné jednoruční činky, které všichni známe i třeba jen od vidění, už totiž stojí mnohem víc než ty gumové. K tomu přispívá nejen materiál, ale i hmotnost. Běžné jednoruční činky totiž mohou vážit klidně i 60 kilo.

Obouruční činky

A pro ty opravdové nadšence máme obouruční činky. Jestli máte malý byt a ještě menší prostor na posilování, možná se tam s nimi ani nevejdete. Obouruční činky jsou totiž o maličko větší, než ty jednoruční. U těchto činek byste také měli počítat s tím, že s nimi budete často třískat o zem. Abyste ochránili svou podlahu a nervy sousedů, pořiďte k nim taky tlustou podložku na tlumení nárázů.

Za činku bychom možná mohli považovat i kettlebelly. Minimálně jako činky vypadají. Pokud patříte k bláznům, kteří mají rádi dřepy a rádi by si je ještě ztížili, jsou kettlebelly ta nejlepší volba.

Nakonec ale záleží na vás, jaké činky pořídíte a jak je využijete. Klidně třeba jako těžítko.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4