Blíží se konec informačních vitrín?

Žijeme v 21. století. S neustálou digitalizací a rychlým vývojem technologií si můžeme myslet, že za pár let úplně odzvoní nosičům informací, které využívají papíry  další tradiční prostředky. Jaká je šance, že takový osud potká i informační vitríny a je důvod se toho vůbec bát?

Napřed si řekněme, co by tak mohlo informační vitríny nahradit. Vhodným kandidátem by byly digitální tabule, které automaticky obnovují zadané informace, a pokud náhodou dojde k chybě, nic vám nebrání v tom ji jednoduše změnit. Kdežto chybu na papíře byste museli běžet přepsat, vytisknout znovu a znovu vyvěsit do všech vitrín. To nemusí být tak velký problém u jednostránkových dokumentů, pokud ale potřebujete vyvěsit dokument na deset stránek, kde se chyba několikrát opakuje, může se práce navíc objevit o hodně víc. Toho vás digitální tabule úplně zbaví. Navíc kromě mohou kromě statických informací vysílat i audiovizuální materiály a tím snadněji zaujmout pozornost všech okolo. To byste s papírem udělat nemohli.

S digitálními tabulemi je ale drobný problém. Mohou se pořádně prodražit. Nemyslíme tím jenom jejich pořizovací cenu, ale také cenu, kterou byste museli zaplatit za napojení do systému a propojení s počítačovou sítí. Pokud se tedy rozhodujete, jak šířit informace v malé začínající firmě, asi vás jejich cena odradí. Je to řešení spíš pro ty, kteří už mají dostatek zdrojů. Pro malé firmy také mohou být digitální tabule zbytečné. Zvlášť pokud nepotřebujete velké množství lidí najednou. V takovém případě vám informační vitríny bohatě postačí. 

Nemyslíme si ani, že by digitální obrazovky úplně nahradily vitríny. Určitě ne v blízké době a rozhodně ne všude. Například umístění obrazovek ve venkovních prostorech by bylo velice riskantní. Riskovali byste totiž opravdu vysoké škody. Navíc ne všude se obrazovky hodí, někam lépe zapadnou obyčejné vitríny.

informační vitríny

Jako vždy se ale jedná o věc vkusu, zdrojů a využití. Obrazovky nejsou pro každého, stejně jako vitríny. Každý si musí vybrat to lepší pro něj a podle toho se při výběru zařídit. Jsme si ale jistí, že vitríny budeme vídat ještě hodně dlouho.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4