Proč potřebujete filtraci vzduchu při svařování?

Při svařování vznikají různé zplodiny, které umí být velmi nepříjemné. A to třeba i v domácích podmínkách. A představte si, kolik zplodin vzniká v obrovských svařovacích halách. Tam už je potřeba průmyslové odsávání. V tomto článku zjistíte, proč odsávání potřebujete a také kde jej můžete sehnat.

svařování

K čemu průmyslové odsávání?

Jak už víte, při svařování a dalších procesech vznikají zplodiny nebezpečné pro člověka. Nejčastěji se vyskytují ve formě plynu ve směsi s prachovými částicemi, které můžou být jak malé, tak větší. Neznamená to ale, že čím menší částice, tím menší škoda. Právě naopak. Když se zjistí přítomnost velkých částic, většinou se k pořízení filtračního zařízení přejde okamžitě. O malých zplodinách se ale někdy velmi dlouho neví a mikroskopické částečky mají dost času se ukládat jak v prostoru haly, tak v těle zaměstnanců. Dlouhodobý pobyt v takovém prostředí s sebou nese zdravotní komplikace jako je astma nebo dokonce rakovina.

 

Odsávání při svařování

Při svařování by měly být odsávány emise, které jsou tvořeny z aerosolů, prachových plynů a kovových par. Všechny tyto emise jsou pro člověka velmi nebezpečné. Při použití kvalitního odsávání můžete vyčištěný vzduch cyklit a poslat jej zpět do výroby. Podle bezpečnostního nařízení totiž můžete v takovém případě pouštět vyčištěný vzduch zpět do výrobní haly, pokud k němu přivedete aspoň 15% úplně čistého vzduchu.

Odsávat můžete několika způsoby: přímo v prostoru svařování, odsávání v celé hale a pomocí speciální digestoře.

průmyslové odsávání

Výrobce průmyslové odsávání

V České republice patří k nejlepším firmám Tigemma s.r.o. Mezi její největší výhody patří:

  • více než dvacetileté zkušenosti v oboru
  • kompletní služby od návrhu odsávání, přes výrobu až po montáž a servis
  • kompletně česká výroba.

Kromě odsávacích zařízení pro svařovny patří k jejím produktům také například odsávání při broušení a řezání, menší produkty jako odsávací stoly, ventilátory a digestoře. Mimo to se firma zabývá také vývojem a výrobou mobilních odsávacích zařízení pro menší prostory.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4