Jak se čistí kovy laserem?

Namísto pracných pískovacích procesů náročných na odpady lze použít laserové odstranění nežádoucích oxidů, povlaků nebo tuků. Nečistoty, mastnoty, barvy nebo dokonce rez mohou být účinně odstraněny laserovým čištěním.

Laser generuje krátké pulzy, které jsou nosičem velmi velké části energie. Během interakce pulsu s povrchem dochází k odpařování nebo sublimaci vnější vrstvy s minimálním narušením základního materiálu. Výsledkem je, že všechny povrchové nečistoty se snadno odstraní, což umožňuje, aby se součástka mohla připravit pro další zpracování. Velkou výhodou čištění kovů laserem je bezkontaktnost a eliminace použití dalších chemikálií nebo nástrojů, a tím i ekologická povaha celého procesu.

 

Čištění kovů laserem od rzi, barvy nebo mastnoty - Jak to funguje?


Při čištění kovů pomocí jiných existujících technologií je možné odstranit přibližně 78% nečistot. Laser nám umožňuje odstranit je v 99%, aniž by došlo k poškození povrchu.
Kvalitní zařízení je možné používat ve společnostech používajících stroje, u kterých je důležitým prvkem čistota povrchu (tiskové přítlačné válce, formy na pneumatiky, různé formy pro lití), závody zabývající se obnovou starých automobilů a památek (čištění povrchů natřených barvou, zkorodované celoplošné nebo selektivně).

Při čištění kovů laserem jsou vydávány silné, velmi krátké, rychlé a pohyblivé laserové pulzy vytvářejí mikroplasmové impulzy, rázové vlny a tepelný tlak, což způsobuje sublimaci a odstranění cílového materiálu. Zaostřený laserový paprsek přesně odpařuje cílový povlak nebo kontaminaci. Optimalizace procesu laserového paprsku zajišťuje maximální reakci s cílovým materiálem a zároveň pracuje bezpečně a bez poškození základního materiálu.

Kovové povrchy jsou ideální pro mnoho aplikací laserového čištění. Optimalizované nastavení paprsku se metalurgicky nezmění ani nepoškodí laserem ošetřený povrch. Odstraní se pouze povlak, nátěr nebo oxid, který má být odstraněn, protože laserový paprsek je přesně umístěn tak, aby nereagoval s kovovým povrchem pod ním. Čištění kovů laserem je tak velmi bezpečné. Hustota energie laserového paprsku je jednoduše a přesně nastavena tak, aby čistila a odstraňovala nežádoucí materiál, což není možné u jiných technologií, např. Pískování.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4